JEZU, UFAM TOBIE!!!

Poseł odpowie za “potworka z zespołem Downa”

“Potworek z zespołem Downa” – powiedział poseł Tadeusz Iwiński (SLD) o ustawie o CBA. Teraz będzie miał proces, który chce mu wytoczyć stowarzyszenie “Graal”, pomagające dzieciom z zespołem Downa. Sprawa trafiła też do Komisji Etyki Poselskiej.

– PO zrodziło legislacyjnego potworka z zespołem Downa –powiedział prof. Iwiński w odniesieniu do ustawy z 2006 roku powołującej Centralne Biuro Antykorupcyjne. I choć poseł szybko zreflektował się i za swoje słowa przeprosił osoby z zespołem Downa, członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Osobowości Dzieci “Graal” nie poczuli się usatysfakcjonowani.

– Poseł tymi przeprosinami tylko się pogrążył – uważa prezeska stowarzyszenia Magdalena Chaszczyńska, prywatnie matka dziecka z zespołem Downa. – Wydał oświadczenie, w którym zespół Downa, który jest wadą genetyczną, mylnie określił mianem choroby.

 

Magdalena Chaszczyńska dodaje, że przygotowuje pismo do prof. Iwińskiego, w którym będzie domagać się, by publicznie przeprosił za swoje słowa i wpłacił pieniądze cele społeczne. – Z góry zaznaczam, że nie chcę, by pieniądze poszły na moje stowarzyszenie. Jeśli poseł Iwiński nie zareaguje na pismo, zastanowimy się nad pozwem cywilnym – zapowiada.

 

Poseł Iwiński nie ma zamiaru jednak spełniać żądań Stowarzyszenia “Graal”. Uważa, że w tej sprawie zrobił już wszystko,co było możliwe. – Natychmiast uderzyłem się w piersi, a za słowa przeprosiłem.Odpisałem na kilkadziesiąt maili od osób poruszonych moją wypowiedzią.Napisałem do szefów dwóch organizacji pomagających osobom z zespołem Downa.Jeśli ktoś uważa, że to za mało, bo mylnie użyłem słowa “choroba”zamiast “wada”, to proszę wybaczyć, ale przesadza – dodaje.

 

                                                                           / Onet.pl /

 

Ludzie z zespołem Downa to nie „ potworki’’ tylko bardzo wrażliwe istoty. 

0 komentarzy do “Poseł odpowie za “potworka z zespołem Downa”

  1. To prawda, dzieci z zespołem Downa są cudowne. Ale też bez przesady – to jest czepianie się słówek. Poza tym, co by nie powiedział, zespół Downa jest upośledzeniem i koniec.

  2. Witaj Moniko! Wydaje mi się, że skoro poseł zreflektował się i przeprosił oraz odpowiedział na wszystkie maile i listy to sprawa jest załatwiona. Cała reszta jest tylko zwykłym czepianiem się. Pozdrawiam 🙂

Leave a Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com