Prowadzona przez Annę Dymną fundacja Mimo Wszystko oraz Fundacja Brata Alberta ks.Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, cieszyły się dotychczas uznaniem PFRON.Teraz może się okazać, że będą zmuszone do przerwania terapii swoich niepełnosprawnych podopiecznych. Powód? Wstrzymanie dotacji – alarmuje”Rzeczpospolita”.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) zmienił zasady przyznawania dotacji. I tak, choć Fundacja Brata Alberta miała obiecane13 mln na sześć lat rehabilitacji, w tym raku musiała ponownie złożyć wniosek. Jak mówi Isakowskicz-Zaleski miała to być jedynie formalność.Okazało się jednak, że pieniędzy nie dostanie.

Do „akcji” przystąpili też rodzice podopiecznych fundacji. – Tyle lat nasze dzieci były rehabilitowane, osiągnęły bardzo dużo, i co teraz?Mają znów siedzieć w domu? – napisali do posłów i senatorów z prośbą o interwencję.

Dymna: jak będzie trzeba będę demonstrować

W konkursie przepadł także wniosek o dofinansowanie fundacji Anny Dymnej. – Osoby niepełnosprawne nie przyjdą demonstrować w obronie swoich świetlic – mówi „Rz” aktorka. I zapowiada stanowczo: – Jeśli pieniądze się nie znajdą, sama wezmę flagę i pierwsza zorganizuję pikietę.

Druga szansa

Rzecznik Funduszu zapewnia „Rzeczpospolitą”, że jest szansa, by fundacja uzyskała jednak dotację, w ramach II konkursu ofert. Zdaniem ks. Isakowicza-Zaleskiego, to nie rozwiązuje sytuacji. W konkursie bowiem fundacja może dostać maksymalnie 800 tys. zł, a to jest mniej niż połowa tego, czego potrzeba na utrzymanie wszystkich świetlic.

jaś/iga / tvn24.pl /
—————————————–
Takie fundacje powinno się promować a nie odbierać im pieniądze !

0 Comments

  1. No pewnie. Tylko, jakoś dziwnym trafem, nigdy nie brakuje pieniędzy na apanaże dla notabli. Tam, gdzie bieda, gdzie nędza, niedostatek i ból, tam można oszczędzać do nieprzytomności.W tym kraju już ani żyć, ani umierać niedługo nie będzie się dało. A w każdym razie – nie godnie.

  2. Kim jesteśmy?Jesteśmy takimi samymi ludźmi jak wy. też czujemy też chcemy dawać miłość i być kochanymi, być potrzebnymi. Nie zamykajcie przed nami swoich drzwi, to że los nas obdarzył jakąś wada nie jest ważne. Nie bójcie się nas, jesteśmy tacy sami jak WY. Jesteśmy grupą ludzi znającą się z sieci, pragnącą spróbować zmienić życie osób niepełnosprawnych… Jeśli nie jest wam obojętny los osób niepełnosprawnych i ich rodzin, to zapraszamy do współpracy… Próbujemy walczyć z barierami architektoniczno – komunikacyjnymi, prawnymi a zwłaszcza mentalnymi.Zmiany, jakich dokonano w tym okresie w porównaniu do liczby istniejących wciąż barier, nie pozostawiają złudzeń, jak niewiele posunęliśmy się do przodu. Wystarczy przejść się głównymi ulicami wielu polskich miast, aby przekonać się, z jak niewielu budynków może korzystać osoba mająca problem z poruszaniem się. W ogromnej większości obiekty publiczne, obiekty administracji państwowej, sądy, zakłady ubezpieczeń społecznych, jak również restauracje, kawiarnie, kościoły, dworce i inne budynki użyteczności publicznej, są w Polsce niedostępne dla osób niepełnosprawnych. Oznacza to, osoby niepełnosprawne w naszym kraju w znacznym stopniu nie mogą korzystać ze swoich praw i wolności. Stawia to pod znakiem zapytania realność konstytucyjnych zasad państwa prawnego, równego wobec wszystkich obywateli.

Dodaj komentarz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com