JEZU, UFAM TOBIE!!!

SZCZĘŚCIE

Nie bardzo wiem od czego zacząć….Może przedstawię dwie sytuacje.  Na czacie, na katolik.pl.zarejestrowałam się w styczniu i od tego czasu rozmawiam z różnymi ludźmi.Często sami mnie o to proszą. O rozmowę, o radę. Jakiś czas temu ktoś ( w dalszej rozmowie okazało się, że była to dziewczyna) mnie ‘’Czy Bóg w ogóle wysłuchuje modlitw? Tyle się modlę i nic. Co to zna­czy „zaufać Jezusowi“. Co trzeba zrobić, żeby Mu zaufać?  Odpowiedziałam, że mnie często wysłuchuje a‘’zaufać  to  uwierzyć Mu na słowo. ‘’ Jesteś szczęśliwa?’’- spytała.  ‘’ Tak, jestem. Bardzo’’-odpowiedziałam.  ‘’ Pewnie masz dobrego męża, pracę, dzieci?’’ –spytała. Odpowiedziałam, że nie i pokazałam jej swój blog.  Kobieta chwilę milczała. Widocznie pobieżnie czytała bloga. Po chwili wyskoczyło w okienku: ‘’ I Ty piszesz, że jesteś szczęśliwa??!’’ Odpowiedziałam spokojnie, że tak. ‘’ Ja na twoim miejscu załamała bym się!! Obraziła na Boga! ‘’ . ‘’ Jak mogę się na Niego obrazić, skoro On jest ze mną.  Pomaga mi’’ – odpisałam. ‘’I nie chciałabyś chodzić?’’.  ‘’ Nie’’. Kobieta chwilę milczała. Po chwili napisała :’’ wybacz ale nie wierzę ci”’.  ‘’ Mówię jak jest- odpisałam – Nie musisz mi wierzyć’’ Nie odpowiedziala.

A mi zrobiło się jakoś tak smutno. Nie dlatego, że mi nie wierzyła.  ‘’ Co to znaczy zaufać Bogu….-pomyślałam – Uwierzyć Słowu na Słowo’’.

I druga sytuacja. Też z czatu katolik.pl. Napisał do mnie mężczyzna. Informatyk – programista.  Miał bardzo trudną sytuację życiową.Prowadziliśmy rozmowy o Bogu, życiu, wierze. Czasem o niczym. Któregoś razu spytał czy chciałabym mieć program ułatwiający mi pisanie. ‘’A można taki kupić?’’- spytałam. ‘’Kupić nie- odpowiedział – ja mogę napisać. Specjalnie dla ciebie’’. Zdziwiłam się bardzo. ‘’ Dla mnie?? – spytałam. Odpowiedział, że przecież jest programistą i napisanie takiego programu to dla niego „pikuś ‘’.Zapytał jak klikam, żeby np. napisać „ą’’ albo ‘’ ł ‘’. Napisałam, że używam „opcji ułatwień dla niepełnosprawnych, która jest w Windowsie. Przyzwyczaiłam się do tego. Doszliśmy do wniosku, że nie trzeba tego zmieniać. Nowego programu musiałabym się nauczyć,  a to by potrwało.  Intrygowało mnie jednak dlaczego mi to zaproponował. Tak sam z siebie. Spytałam go oto. Na  początku nie chciał odpowiedzieć.Wysyłał uśmiechy. W końcu napisał : „ nawet nie wiesz ile dla mnie zrobiłaś…chciałem ci się jakoś odwdzięczyć’’. Zatkało mnie. ‘’ Ja??? – napisałam. ‘’ Tak,przywróciłaś mi wiarę w człowieka. A napisanie tego programu było by tylko cząstką wdzięczności. Nigdy nie zdołam podziękować za to co dla mnie zrobiłaś’’.

Dwie sytuacje. Dwie osoby. Dwa spojrzenia na świat, Boga,ludzi……

A ja ? Naprawdę jestem szczęśliwa. Nikt nie musi w to wierzyć. Bóg jest ze mną, pomaga mi. Podtrzymuje. Umacnia.

Co z tego, że coraz częściej jestem cała  obolała i bezsilna. On JEST w tym wszystkim.

Mam Wszystko czego mi trzeba do szczęścia. Bo mam Jego.

 

 

 

 

0 komentarzy do “SZCZĘŚCIE

  1. Mądre słowa!W nich cała prawda się chowaBo gdzie Bóg jest – jest JEGO SIŁA I JEGO MOCWięc chwalmy Go za to co nam daje O poranku w południe i w każdą noc Niech Cię Jezus przytuli i w opiece Swej mai to co najlepsze dla Ciebie, niech Ci DA.

  2. Po raz kolejny widzisz moc słów. Sprzeciw i wątpliwość czytając tę notkę obudził się w jednym momencie. Za co dziękuję, bo to pozwoliło mi – jakby na to nie spojrzeć – niewątpliwie ważną kwestię przemyśleć. A wnioski już znasz. Na ile by się udało wprowadzić je w życie – Bóg jeden wie. Ale myślę, że każdy wgląd w siebie jest ważny, więc dzięki. P.S Siedzisz na wózku, z trudem klikasz w klawiaturę, a przemieniasz ludzkie życie i otwierasz oczy… (w tej notce przykład informatyka.) Jak to robisz? Ufnością i pokorą. Niby tak proste, ale tak trudne zarazem… A na koniec jeszcze dodam, że wszystko co robisz, robisz oczywiście przez Jezusa, bo gdybym tego nie dodała, to znając Ciebie zaraz byś mi odpisała:”To nie ja to Bóg” =) Pozdrawiam =)

  3. jak wiele zrobiłas…jak wiele jeszcze zrobić możesz a raczej jak wiele przez Ciebie może jeszcze uczynić i rozsiać dobra Bógza to tylko dziękuj i proś Go byś była nieustannym narzędziem w Jego ręku dla innych pozdrawiam i otulam modlitwą

    1. Ja nie proszę już o nic dla siebie. O jedno tylko proszę, żeby był ze mną i we mnie. I On JEST. Gdyby nie On sama nic bym nie mogła zrobić. Dziękuję Mu za wszystko. A im więcej dziękuję tym On więcej mi daje. Taki mój sposób na Niego 🙂

Leave a Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com