Ukochany mój Jezu, za mną czas zagubienia. Ty wiesz, o czym piszę… Wystarczy.
Już wszystko mi wyjaśniłeś, wciąż wyjaśniasz, mój Ukochany! Odkrywasz mi Siebie. Nie tylko Twoje Oblicze, Twój obraz, który jest we mnie, ale też mój stosunek do Ciebie. Relacje z Tobą. Zażyłość. Więź. Jednym słowem Miłość. Twoją do mnie i moją do Ciebie. Kochasz mnie, jestem dla Ciebie kimś wyjątkowym, jedynym, kimś szczególnym. I tak też mnie miłujesz. Wyjątkowo! I dla też jesteś KIMŚ wyjątkowym, jedynym. Najważniejszym w życiu. I taka też jest relacja, która nas łączy. Miłość!
Pragnę o Niej mówić, pisać. A nade wszystko Tobie ją  wyznawać!
Pisać, nie używając namiastek, substytutów, szablonów, utartych formuł, zamienników. Schematów. Chcę mówić po prostu jak ja jej doświadczam, nie ktoś inny. Ja.
Tak więc lekkie zawirowanie już poza mną. Poza nami. Wszystko we mnie poukładałeś na nowo. Znów Jesteś na pierwszym Miejscu. I mi z tym dobrze. Napełniasz pokojem i szczęściem moją duszę.
I nauczyłeś mnie jednego. Pan Bóg nie lubi zamienników. Woli oryginały.
Takiego pragnę Cię odkrywać, mój Ukochany! Ty ukazuj mi siebie, Prawdziwego i Jedynego Boga, Pana i Oblubieńca, któremu wierzę, któremu ufam, i którego kocham.
Ja też wolę oryginał.

0 Comments

  1. Parę dni temu obejrzałam na tablicy FB pewnej osoby zdjęcie, przedstawiające rzeżbę Pana Jezusa i owieczek. Jedną z nich trzymał w ramionach, inna siedziała sobie koło Jego stóp, inne stały i siedziały też koło Niego. I pewna osoba skomentowała to:”Panie obym choć mogła być tą, która leży u stóp Twoich”, a ja na to: „a nie lepiej chcieć być w Jego ramionach?” na co ona odpowiedziała: „Nie zasługuję.” To prawda, nie zasługujemy, ale…”nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają.” (Mt 9,12).On czeka byśmy Mu zaufali i powołali się na Jego Miłosierdzie…mi też to było ciężko zrozumieć i jakimś stopniu nadal jest, ale dzięki Tobie i pewnemu księdzu, jest u mnie z tym troszkę lepiej 🙂

Dodaj komentarz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com