Zazwyczaj  jestem  optymistycznie  nastawiona  do świata  i  ludzi.

Zamiast marudzić i narzekać na swój los , staram się iść ( a raczej jechać 😉 ) przez życie z pogodą w sercu.
Jednak  bywają  takie  (chyba  każdy   je  ma )  dni kiedy  jest   mi  smutno  i  źle… Kiedy  czuję   swoją  bezradność  i  słabość…  Bardziej  mi  ciąży  moje  uzależnienie      od  innych…….

Wszystko   mnie  boli…. Z    resztą  ból  towarzyszy  mi  zawsze  – mniejszy  czy  większy ,  ale    jest  zawsze…

I  gdy  czuję   się  naprawdę   bardzo,  bardzo    źle……..  wtedy  ogarnia   mnie  jakieś   wewnętrzne  przeświadczenie ,  wiara , przekonanie    ( nie   wiem jak   to nazwać)……pewność,  że  jutro  będzie   lepiej.

Możecie   mi  wierzy lub  nie  , ale  przeważnie   JEST  lepiej.

Przychodzi  nowy  dzień  przynosi  nowe  radości , doświadczenia ,   nową  siłę … I  jakoś  tak  jest  dobrze……..   

                          

0 thoughts on “LEPIEJ…

  1. No bo… zawsze jest jakieś jutro :)Inna rzecz, że pod tym względem ludzie sa różni. Jedni potrafią poczuć, że będzie lepiej, inni za wszelką cenę chcą i próbują w to uwierzyć. Ale mam znajomą, która już od 15 lat usiłuje sobie wmówić, że jest dobrze albo że za chwilę będzie lepiej i rozpaczliwie w to wierzyć i tym samym epatuje otoczenie, a jednak widać po niej dokładnie, że jest nieszczęśliwa i wychodzi to na każdym kroku. Taką postawę uważam za samooszukiwanie się, a przy okazji oszukiwanie innych, które do niczego nie prowadzi. Ja… no cóż, nie potrafię sobie wmawiać, że jutro będzie lepiej, podczas gdy wiem, że są na to marne szanse – realizm wyłazi ze mnie wszystkimi tkankami…

    1. Zawsze może byś lepiej, czy to jest źle czy dobrze. Codziennie w końcu wstaje nowy dzień:) Poza tym: wczoraj jest historią jutro jest tajemnicą dziś jest darem – więc trzeba się nim cieszyć, a to co złe zostawić za sobą (tylko lekcje z tego wyciągnąć na przyszłość, jeśli trzeba)!!

Leave a Reply