JEZU, UFAM TOBIE!!!

PIERWSZA, OBY NIE OSTATNIA (Komunia)

  Właśnie wróciłam z uroczystości  I Komunii Św. Miałam w rodzinie. W sąsiedniej parafii. Uroczystość była piękna. Dzieci dobrze przygotowane, mądre kazanie księdza proboszcza. Kościół udekorowany. Zastanawiam się tylko co będzie dalej…? Ile dzieci będzie dalej kontynuowało i zacieśniało swoją więź z Jezusem, a dla ilu Pierwsza Komunia będzie… ostatnią?
Ksiądz tłumaczył i prosił, szczególnie rodziców, żeby dawali swoim dzieciom przykład. Żeby nie zmarnowali ich wiary, żeby nie okłamywali swoich dzieci. Żeby chodzili razem z nimi na Mszę Świętą. Żeby klękali razem do modlitwy.
Czy rodzice posłuchają tych próśb księdza…? Zobaczymy.
Na zakończenie “białego tygodnia” dzieci otrzymają egzemplarze Pisma Św. Nowego Testamentu. Uważam ten pomysł za znakomity. Dzieci będą mogły dowiedzieć się jeszcze więcej o Jezusie. Oczywiście wtedy, gdy rodzice ich do tego zachęcą. Pomogą im.
Teraz wszystko zależy od rodziców.  

0 komentarzy do “PIERWSZA, OBY NIE OSTATNIA (Komunia)

  1. Pozrawiam.Obawiam się,że teraz gro rodziców odłoży Pana Jezusa na półkę swojego życia i będą oczekiwać do Bierzmowania swych pociech.Nie uogólniam,bi region regionowi w Polsce nierówny względem religijności i rodzice maja wielką rolę do spełnienia w chrześcijańskim kształtowaniu postaw religijnych swoich dzieci.Pozdrawiam Moniko

Leave a Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com