Refren: Jedynie w Bogu spokój znajdzie dusza.

Jedynie w Bogu spokój znajduje ma dusza,
od Niego przychodzi moje zbawienie.
Tylko On jest opoką i zbawieniem moim,
twierdzą moją, więc się nie zachwieję.

Jedynie w Bogu szukaj spokoju, duszo moja,
bo od Niego pochodzi moja nadzieja.
On tylko jest skałą i zbawieniem moim,
On moją twierdzą, więc się nie zachwieję.

W Bogu zbawienie moje i chwała.
Bóg opoką mocy mojej i moją ucieczką.
W każdym czasie Jemu ufaj, narodzie.
Przed Nim wylejcie wasze serca.

Na Eucharystii, po przyjęciu Komunii Św., trwałam w dziękczynieniu… pochylona. Można powiedzieć, że zgięta w pół. Mama się czasem martwi, że mogę zlecieć z wózka. Nie zlecę, nie ma obaw. 🙂
Nie mogę uklęknąć to chociaż tak oddaję hołd i chwałę mojemu Panu i Oblubieńcowi. Ostatnio pomyślałam, że choć klęknąć fizycznie nie mogę, moje serce jest wciąż na kolanach. Przed Nim. Tak, na kolanach. W taki sposób kontempluję JEGO Oblicze, w taki sposób układam bukiety Madonnie
Gdy tak trwałam w uwielbieniu, usłyszałam; „Jesteś Moim dzieckiem, robaczku. Moim umiłowanym dzieckiem. Ucałowałem twoje serce i jestem w tobie obecny”.
Jestem JEGO dzieckiem… zaufałam Mu. Ufam Mu coraz bardziej. Mówiłam Mu,  że bardzo GO kocham i pragnę kochać coraz bardziej i bardziej. I trwam wciąż tak, z sercem na kolanach…

0 Comments

 1. Kiedyś Jan Budziaszek napisał mi taką dedykację:
  „Urodę zdobywa się na kolanach a nie u kosmetyczki. Każdy kto kocha jest piękny.”
  Słowa idealnie pasujące do dzisiejszej notki 🙂

 2. Może niedługo usłyszysz „jesteś wielką świętą” – rzekomo od Niego (tak jak pozostałe teksty )- i też w to uwierzysz?? :/

  rzygać sie chce. dotknij ziemi. Chrzescijanin owszem ma oczy wpatrzone w niebo, ale nogami twardo stąpa po ziemi.! a u Ciebie ciągle tylko co to usłyszałas, co to On powiedział… naprawde nikt tak wyraznie nie słyszy Jego glosu… a poza tym ralacja z Nim u Ciebie opiera sie na uczuciach… to tylko wzniosle górnolotne slowa, nic poza tym…………… niech to w koncu do Ciebie dotrze.

  1. ON już powiedział, że mam być święta- „Świętymi bądźcie bo Ja jestem święty!”. On pragnie żeby każdy był święty. Ty i ja. Każdy.
   I nawet gdyby teraz powiedział, że jestem święta, przyjęła bym to w wielkim poczuciu swojej grzeszności i nędzy… I jeszcze bardziej starała bym dążyć do świętości. Bo do Nieba idą tylko święci.
   A poza tym Ty Aneto w ogóle mnie nie znasz. Nie wiesz co w zyciu robię. W co się angażuję. A już mnie osądziłaś… Osądzać może tylko Bóg.
   Przyjęłam taką zasadę, że na blogu opisuje tylko swoją modlitwę / modlitwa to też jest czyn/. A o tym co robię poza pisaniem bloga /pisanie to też jest czyn… i to bardzo konkretny/ mogą mówić Ci, którzy mnie znają. A i oni nie wiedzą o wszystkim co robię, Nie mówię im . Nie robię tego, żeby mnie ludzie widzieli, tylko Bóg. A On widzi i osądzi mnie ze wszystkiego.
   Piszesz, że nikt nie słyszy Jego Głosu… Mogłabym zacząć wymieniać tysiące osób /od Pisma świętego począwszy, którzy Go słyszeli/. Modlitwa to rozmowa , a może bardziej milczenie. Wsłuchiwanie się właśnie w JEGO Głos. To cisza… a w ciszy On mówi do serca…

   I zapewniam Cię, twardo stąpam po ziemi. Bardzo twardo…

  2. Obawiam się Aneto, że Twoje próby „nawracania” Moniki na właściwą wg Ciebie drogę, nic nie dadzą. Komentarze, które miałyby Cię przekonać, że się mylisz też nic nie dadzą. Proponowałam , żebyś podała swojego maila, żeby pogadać – też nic. Jeśli nie chcesz podyskutować, to chociaż nie obrażaj innych.
   Pozdrawiam.

   1. a może to autorka się myli i też nie daje się przekonać?
    Myślę, że ta dyskusja nie ma sensu, po prostu zwyczajnie nie będę tu zaglądała.

    1. To nie jest tak Aneto, że ja się nie mylę. Jestem tylko człowiekiem i mogę się mylić. Ale nie o mnie. Ja tu najmniej znaczę. Dzięki tej modlitwie bardzo wiele dzieje się dobrych rzeczy. Bardzo wiele! Cuda się dzieją. Bóg działa!

     A jeśli Tobie ta modlitwa przeszkadza, jeśli Ci się robi niedobrze kiedy czytasz moje notki- nie czytaj ich po postu. Nikt Cię nie zmusza, żebyś je czytała.
     Ja nie przestanę modlić się w ten sposób ani tej modlitwy opisywać.

Dodaj komentarz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com